„Маркови Точакџии“ трета вело сезона по ред ја отвораат со искачување на „Тапанче“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Трета вело сезона по ред здружението на велосипедисти од Прилеп, добро познатите веќе на сите, „Маркови Точакџии“, ја отворија со традиционално искачување на врвот на Маркови Кули, како што им доликува и според името кое го носат на нашиот познат историски лик.

Велосипедистите тргнаа од пред споменикот на Кралот Марко во центарот на Прилеп, а потоа турата заврши на врвот „Тапанче“.

Здружението кое брои над 100 велосипедисти на сите сограѓани им  ги честитаат Новогодишните и Божикни празници.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи