Ловџија си пукнал во ногата за време на лов

На 02.01.2022 во 15.27 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека за време на лов во атар на с.Црнилиште пушката која ја поседувал С.И.(68) сама испукала еден куршум и го повредила на ногата.
Тој бил пренесен во Општата болница Прилеп за укажување лекарска помош. Се работи на расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи