Утрово во Прилеп измерени 0 степени

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


-3 степени утрово биле измерени во Битола и Берово, -2 во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Демир Капија, -1 степен во Куманово и Дебар, 0 степени во Скопје Зајчев Рид, Прилеп, Штип, Крива Паланка, Гевгелија, Охрид, Претор и Лазарополе, 1 степен во Маврови Анови, 2 во Дојран, 3 Виница, Крушево, 5 степени на Попова Шапка.

На Попова Шапка има 27 сантиметри снег, а 9 сантиметри на Маврови Анови.

Утрово, според УХМР, во поголем дел од земјава е сончево со мала облачност, но по одделни котлини има појава на магла.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи