164 санкции за брзо возење во текот на вчерашниот ден

Facebook
Twitter
Email
Print

Во текот на вчерашниот ден (02.01.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 164 возачи. Од нив 24 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а шест возила се движело со дури на 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 81 возач ја пречекориле брзината во населено место, а 83 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи