Орце Камчев излегува од притвор со гаранција од близу 11 милиони евра

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Бизнисменот Орце Камчев денеска излегува од притвор. Апелацискиот суд одлучил да ја уважи жалбата на неговата одбрана за случајот „Плацови на Водно“ и да прифати гаранција од речиси 11 милиони евра, дел во недвижности, дел во готовина, за тој да излезе од притвор.

Судот ќе му го задрже пасошот. Камчев ќе има обврска еднаш неделно да се јавува во судот и да не го напушта местото на живеење, односно да не излегува од Скопје

Пред Нова година, Камчев беше примен на лекување во Клиничката болница „Аџибадем Систина“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи