Утрово изгоре „цитроен“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 05.01.2022 во ОВР Прилеп пријавено било пријавено дека на крстосница од ул.„Орде Тутески” и ул.„Борка Левата“ настанал пожар во патничко моторно возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Б.П.(43) од Прилеп.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид извршила увидната екипа на ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи