Уапсен крадец додека вршел кражба во кругот на стара „Виша школа“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 06.01.2022 во 02.00 часот во кругот на  стара „Виша школа” на ул.„Дабничка“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода И.С.(31) од Прилеп. Тој бил затекнат при извршување кражба во кругот на стара „Виша школа“. Одземените предмети биле пронајдени и вратени.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи