До вторник облачно и врнежливо, од среда стабилно со пониски температури

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


До вторник ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег.

Како што соопшти УХМР, повеќе врнежи се очекуваат во понеделник, кога ќе дува умерен, а во вторник и среда засилен ветер од северен правец.

Стабилизирање на времето ќе има од среда со ниски утрински и дневни температури.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи