Исплатен паричен надоместок за декември по основ стечај, технолошки вишок и материјално обезбедување

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Агенцијата за вработување на Република Северна Македонија денес изврши редовна исплата на паричен надоместок за месец декември 2021 година на 12.164 корисници на паричен надоместок по основ на стечај, технолошки вишок, материјално обезбедување, сето ова согласно Законот за вработување и осигурување во случај на невработеност и Законите за материјално обезбедување на стечајните работници.

За оваа цел беа исплатени 122.662.430,00 денари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи