Полицијата го пронајде 45 годишниот прилепчанец кој бил пријавен за исчезнат


На 12.01.2022 во временскиот период од 20.00 – 21.30 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица Прилеп во манастирот „Св Јован Крстител“ во атарот на с.Ореовец, прилепско, бил пронајден Г.К.(45) од Прилеп, кој имал здравствени проблеми и за кого непосредно пред тоа било пријавено дека се оддалечил од домот.

Тој бил пренесен во Градска болница-Прилеп за укажување на лекарска помош.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи