Кај прилепско Волково пронајдено починато лице

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 13.01.2022 во ОВР Прилеп, Ј.С. пријави дека на место викано „Мало Воденик“, на патот кон  с. Волково, прилепско, пронајдено e починато лице. Полициски службеници излегле на лице место и констатирале дека станува збор за С.Ј. (92) од Прилеп, за кого на 02.01.2022 беше пријавено дека се оддалечил од домот.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп, а од страна на Јавен обвинител е наредена обдукција.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи