Започнува реконструкција на СОУ „Ѓорче Петров“ Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од СОУ „Ѓорче Петров“ Прилеп известуваат дека започнува изведбата на проектот за реконструкција на училиштето со средства на Министерството за образование и наука. Проектот вклучува фасада, дренажа, подови, осветлување, бојосување, промена на азбестните плочи на дел од покривот.

„Училиштето ќе  добие нов лик, а  учениците и професорите ќе имаат  подобри услови за изведување на воспитно образовниот процес“, истакнуваат од СОУ „Ѓорче Петров“ Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи