Започнува реконструкција на СОУ „Ѓорче Петров“ Прилеп

Play Video

Од СОУ „Ѓорче Петров“ Прилеп известуваат дека започнува изведбата на проектот за реконструкција на училиштето со средства на Министерството за образование и наука. Проектот вклучува фасада, дренажа, подови, осветлување, бојосување, промена на азбестните плочи на дел од покривот.

„Училиштето ќе  добие нов лик, а  учениците и професорите ќе имаат  подобри услови за изведување на воспитно образовниот процес“, истакнуваат од СОУ „Ѓорче Петров“ Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи