ВИДЕО – Млад човек намерно турна жена на шините на метро станица


Млад човек намерно турнал жена на шините на метро станицата, но за среќа возот успеал навреме да застане. Инцидентот се случил во петокот вечерта околу 19:45 часот на метро станицата Рожие во Брисел.

На жената веднаш ѝ помогнале луѓе кои случајно се нашле на станицата на метрото во тој момент, потврдија од СТИБ, јавното транспортно претпријатие во Брисел.

На снимката од надзорната камера се гледа како насилникот оди напред-назад по платформата, а потоа ја турка жената одзади на шините. Други луѓе кои стоеја на платформата ѝ помогнаа да се качи од шините и да се врати на платформата.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи