Стигна германското вештачење за пожарот во модуларната болница во Тетово

Facebook
Twitter
Email
Print
Play Video

Обвинителите кои постапуваат по случајот со пожарот во модуларната болница во Тетово, во која живи изгореа 14 лица го добија Извештајот од германските експерти.

Сега добиениот документ треба да се епреведе, па потоа да може да се анализира и да се донесе одлука.

Пожарот во тетовската модуларна болница се случи лани, на 8 септември неколку минути после 21 часот. Во трагедијата, животот го загубија 12 пациенти и две лица кои во моментот биле во објектот.

За сега нема отворено истрага против никого, туку се води предистражна постапка. Ова вештачење беше побарано преку меѓународна правна помош.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи