Утрово Прилеп со температури од -6 степени

Утрово најстудено со -10 степени беше во Берово, -8 Скопје-Петровец, Битола, -7 Крива Паланка, Демир Капија, Струмица, -6 Скопје-Зајчев Рид, Тетово, Прилеп, Штип, Куманово, -5 Гевгелија, -4 Виница, Дебар, -3 Претор, -2 Охрид, Крушево, Дојран, Попова Шапка,-1 Маврови Анови.

 Во текот на ноќта и утрово беше претежно ведро и тивко, утрово во западните делови има мала до умерена облачност.

Времето денеска променливо облачно, во западните делови на планините и на повисоките места со повремен локален снег, а во пониските локален дожд и снег. По одделни котлини ќе има појава на слаба утринска магла. Кон крајот на денот и во источните делови ќе има повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северозападен ветер.

Максималната температура ќе достигне од 4 до 12 степени.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи