Левица: Добредојдовте „администратори“ на Цар Борис

Play Video

„Соодветен герила-пречек на новиот бугарски премиер, од страна на специјалните единици на Црвената младина на Левица“, напиша Апасиев на Фејсбук

„Европски права за Македонците во Пирин“ и “Добродојдовте администратори на цар Борис“ – банери со вакви пораки се појавија пред Владата и на надвозникот на влезот во Скопје пред посетата на бугарскиот премиер Кирил Петков.

Лидерот на Левица Димитар Апасиев објави фотогрфии на свјот Фејсбук профил за кои напиша дека се дело на младината на Левица – „Соодветен герила-пречек на новиот бугарски премиер, од страна на специјалните единици на Црвената младина на Левица“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи