Игор Крстески нов директор на ЈКП „Пазари“

Игор Крстески е новиот вршител на должност директор на Јавното  комунално претпријатие „Пазари“ во Прилеп.

Крстески е дипломиран економист и има долгогодишно работно искуство во областа на бизнис секторот и телекомуникациите. Игор Крстески доаѓа на местото на досегашниот директор Кристијан Илиески, кој што поднесе оставка од функцијата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи