Поради ладното време јавниот градски превоз во Прилеп ќе работи со скратено време

Поради ниските температури и намалениот број на патници во попладневните часови, од Понеделник(24.01.2022г.) до Понеделник(31.01.2022г.) автобусите на Јавниот Градски Превоз ќе работат со скратено работно време на сите три линии и тоа до 17:00 часот.
Односно последното тргнување ќе биде во 16:30 часот:
Линија 1 од Салида,
Линија 2 од Факултет и
Линија 3 од АМСМ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи