Tри лица извршиле тешка кражба во маркет во Прилеп


На 22.01.2022 год. во 06.05 час. во OВР Прилеп Е.С. (41) од Прилеп пријавила дека на 21/22.01.2022 год. во времето од 23.58 до 06.05 часот три лица извршиле тешка кражба во магацинскиот простор и канцеларија на маркет и одзеле производи причинувајќи материјална штета од околу 6.000 денари. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи