ЛАГ АГРО ЛИДЕР потпиша Меморандум за соработка со Општина Долнени за заедничко делување за промовирање на концептот за социјална правда


ЛАГ АГРО ЛИДЕР на 20-ти  Јануари 2022 година оствари средба со градоначалникот на општина Долнени – г-н Урим Ибески и претставници на општина Долнени на која се потпиша Меморандум за соработка со главна цел фокусирана на обезбедување на услуги за поддршка на жителите од руралните средини, особено жените-земјоделки согласно активностите на проектот “Социјална правда во руралните заедници преку зајакнување на дигиталните и претприемничките вештини на жените од руралните средини” поддржан од Фондација Отворено општество – Македонија

Социјалната правда, покрај хуманизмот и солидарноста, е една од темелните вредности на македонскиот уставен поредок. Сите ние, политичките претставници, бизнис заедницата и граѓанскиот сектор треба да дадеме свој придонес во градењето на поправедно и похумано општество за сите  граѓани.

Локалната Акциона Група АГРО ЛИДЕР активно делува за за промовирање на концептот на социјална правда зошто секој заслужува еднакви економски, политички и социјални права и можности.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи