Повторно поскапуваат горивата – бензинот ја помина цената од 80 денари

Регулаторната комисија донесе одлука за ново покачување на цените на горивата. Од полноќ цените на горивата се зголемуваат за 2 денари по литар.

Според последниот ценовник малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе изнесува 78,5 денари за литар, додека ЕУРОСУПЕР БС – 98 ја помина цената од 80 денари и ќе се продава за 80,5 денари по литар.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) и Екстра лесното масло за горење 1 (ЕЛ-1) изнесуваат 71 денари за литар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи