Прилепчани се степале кај м.в. „Ѓупски ливади“

Play Video

На 23.01.2022 во ОВР Прилеп, Д.Д.(75) од Прилеп пријави дека на м.в. „Ѓупски ливади“ во Прилеп бил физички нападнат од Љ.М. и Ф.М., информираат од СВР Битола. Во моментов се преземале мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи