Двајца крадци „олесниле“ 84 годишен прилепчанец за 159.800 денари


На 24.01.2022  во ОВР Прилеп, К.Д. (84) од  Прилеп пријави дека на 17.01.2022 на ул.„Димо Наредникот” бил измамен од две лица. Според пријавеното, откако пријавителот бил замолен од едното лице да му покаже како се вадат пари од сметка, тој подигнал 159.800 денари, а другото лице, доведувајќи го во заблуда, му ги земало парите.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи