Oдземени 49 таблетки од затвореник во затворот во Прилеп


На 24.01.2022 од страна на вработен во Казнено поправната установа – Прилеп, кај Г.С.(53) од Прилеп, кој е на издржување казна затвор, биле пронајдени и одземени 49 таблетки. Против него ќе биде поднесен поднесок поради сомнение за сторено кривично дело по чл.215 од Кривичниот законик.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи