ООУ „Кочо Рацин“ доби нов директор

Јулијана Тренкоска е новиот директор на основното училиште „Кочо Рацин“.

Тренкоска е одделенски наставник со долгогодишно работно искуство во истоименото училиште, а доаѓа на местото на досегашната директорка Зора Чадамова.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи