Прилепчанец пронајден изгорен во својата викендица


На 26.01.2022 во 08.10 часот во ОВР Прилеп e пријавено дека околу 07.00 часот настанал пожар во викенд куќа на м.в. Бегова ливада, прилепско, во која живеел Т.М. (89), кој починал на лице место.

Од ТППЕ Прилеп велат дека интервенирале со 2 возила и 8 пожарникари. Кога го изгаснале пожарот забележале дека во викендицата има и изгорено тело.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а од страна на Јавен обвинител телото е предадено на семејството.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи