На бензинска пумпа во Прилеп платил со фалсификувана банкнота од 500 евра


На 26.01.2022 во 10.00 часот, Н.Д. (25) од Прилеп вработен во бензиска пумпа во Прилеп пријавил дека околу 01.30 часот, додека бил на неговото работно место, едно лице платило со фалсификувана банкнота од 500 евра. Покрај укажувањата дека не се наплаќа со девизи, лицето почнало агресивно да се однесува кон пријавителот кој му извршил наплата. Се работи на расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи