Прилепчанец се обидел да ограби обложувалница, но не успеал


На 30.01.2022  во 19.15 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во спортска обложувалница на ул. „Орде Чопела” во Прилеп, Б.М. со закана се обидел да одземе пари од вработениот, но не успеал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи