Физичка пресметка со остри предмети и повредени лица во населбата „Три Багреми“


Денеска (31.01.2022), полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода С.И.(31) од Прилеп поради сомнение дека во текот на ноќта со остар предмет го нападнал и повредил С.М.(25) од Прилеп. Претходно, во 03.00 часот во ОВР Прилеп, С.И. пријавил дека во населба ,,Три Багреми” во Прилеп тој и неговата сопруга биле физички нападнати со тврд предмет од С.М. и О.М.. По целосно документирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи