Пронајдена неексплодирана граната во прилепско Присад


На 01.02.2022 во ОВР Прилеп пријавено беше дека во с.Присад, прилепско, пронајдена е  неексплодирана граната, при што од страна на пиротехничар од дирекцијата за заштита и спасување Битола истата безбедно е подигната. Се работи за артилериска граната калибар 105 мм од првата светска војна.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи