ВМРО-ДПМНЕ планира организирање протести за предвремени избори


На прашањето дали ВМРО-ДПМНЕ планира протести во наредниот период, Мицкоси во вечерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ истакна дека дека она што е на анкетите како јавно мислење требало да се преслика и на терен.

„Да, да, се планираме. Јас го најавувам во вашата емисија дека ќе повикаме на општествена поддршка затоа што тоа што го гледаме на анкетите како јавно мислење треба да се преслика и на терен. Има неколку начини до предвремени парламентарни избори, да ја разработуваме стратегијата, институционална и вонинституционална. Ние ќе продолжиме и понатаму да правиме притисок и да бараме предвремени парламентарни избори затоа што ќе повторам дека тоа е добро за државата“, изјави Мицкоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи