Водата во с. Плетвар  не е здравствено исправна, додека во Ореовец, Канатларци и Ерековци може да се употребува


Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерно место с. Плетвар,  не е здравствено исправна и не смее да се користи.

Водата од јавните чешми во населените места: Ореовец, Канатларци и Ерековци е исправна и одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи