Герила акција на СДММ Прилеп – 100 дена одмор и рекреација на градоначалникот Борче Јовчески


Вечерва членовите на ЛК СДММ Прилеп направија герила акција пред Општина Прилеп со критика за работењето на градоначалникот Борче Јовчески.

„Во првите 100 дена нема реконструкција на плоштади, нема нови зелени површини, нема реконструкција на постојните паркови. ЛК СДММ Прилеп денес го потсети градоначалнкот на дадените и неостварени ветувања.

Ако денот по утрото се познава, го имаме најлошиот градоначалник на Прилеп. Ниту еден реализиран проект од најавените за првите 100 дена.

P.S Ви кладовме по едно кафе да се напиете“, велат од ЛК СДММ Прилеп.

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи