ВИДЕО: Исвиркана делегацијата предводена од Пендаровски


Денеска за време на церемонијата по повод 150-годишнината од раѓањето на револуционерот Гоце Делчев се случи инцидент. Насобраната толпа пред црквата „Св.Спас“ ја исвирка делегацијата предводена од претседателот Стево Пендаровски, а беа присутни и вицепремиерот Артан Груби, како и министерот Благој Бочварски.

Извор: ТВ21

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи