Паркираните возила на улиците ја отежнуваат работата на „Комуна“

Од јавното претпријатие „Комуна“ од Крушево апелираат граѓаните да ги тргнат своите возила од улиците, со цел поефикасно и побрзо расчистување на снегот од коловозите на крушевските улици.
„Нашата работа во овие зимски услови е отежната заради голем број на возила кои се паркирани на улиците и попречуваат 100 проценти ефикасност во чистењето на снегот. Расчистувањето на улиците може да се спроведе многу подобро доколку улиците би биле „ослободени“ од возилата. Апелираме на свесност кај граѓаните и разбирање за нашата работа. Со денови сме на терен и имаме се уште работа и затоа многу е важна соработката меѓу „Комуна“ и граѓаните. Имаме заедничка цел пред нас, а тоа се чисти, продоодни и безбедни улици“, велат од Комуна.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи