Krushevo Trail Challenge – меѓународен фестивал во планинско трчање во Крушево

Krushevo Trail Challenge е новиот меѓународен фестивал на отворено кој што ќе се одржи оваа година во Крушево од 27-ми до 29-ти мај.
Станува збор за меѓународен фестивал на отворено во организација на клубот Златоврв од Прилеп, кој вклучува планинско трчање и на кој што ќе се одржат неколку трки, а се очекува да настапат околу 300 учесници.
Општина Крушево се вклучува со поддршка Krushevo Trail Challenge.
„Благодарност до организаторот – клубот Златоврв од Прилеп за организацијата и за сите субјекти кои го поддржуваат настанот. На состанокот констатиравме дека Крушево зимската сезона ја започна одлично и очекуваме таква атмосфера да имаме преку цела година благодарение на вакви и слични настани“, велат од Општина Крушево.
Одржувањето на фестивалот минатата година беше откажано поради кризната состојба со корона вирусот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи