Жители на Обршани и Боротино се степале во Кривогаштани


Од СВР Битола информираат дека на 06.02.2022 во Полициското одделение Кривогаштани било пријавено дека во угостителски објект во с. Кривогаштани, по кратка вербална расправија, настанала физичка пресметка помеѓу Б.Г.(34) и Б.Е.(35), двајцата од с. Обршани, од една страна и Р.У.(24) и Д.У.(22) од с. Боротино, од друга страна. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи