Зоран Петрески е новиот директор на ООУ „Страшо Пинџур“ во Мало Коњари


Од Општина Прилеп информираат дека на местото на досегашната директорка Ирена Кироска која што си поднесла оставка во основното училиште „Страшо Пинџур“ во населеното место Мало Коњари, поставен е Зоран Петрески кој што е доктор на науки и претходно раководеше со ова училиште.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи