74 годишен жител на с. Маргари затекнат со нелегално исечени дрва


На 06.02.2022, полициски службеници од Полициското одделение Ропотово го лишиле од слобода А.А. (74) од с. Маргари бидејќи бил затекнат како врши бесправен превоз на огревни дрва во патничко моторно возило. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи