Водата во с. Алинци не е здравствено исправна и не смее да се користи

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од водоводната мрежа во населено место Алинци, не е здравствено исправна и не смее да се користи.

Водата од водоводната мрежа во населените места Веселчани и Загорани, одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи