Се чистат дивите депонии кај Маркова чешма

Од денеска комуналците започнуваат еколошка акција за чистење на 20-сетина диви депонии по патот за Маркова чешма, во викенд населбата и од Склештен мост до излезот на патот за Плетвар. Несовесни граѓани исфрлиле градежен шут, фотељи, јоги, јоргани, пластична покуќнина, најлони, отпадни материјали од градење и што ли уште не.
Со оглед на големиот број диви депонии чистењето ќе се одвива во текот на денешниот и утрешниот ден.
Се замолуваат жителите од населбата да помогнат во лоцирање на диви депонии на посочената локација со нивна информација, доколку некоја депонија не е видлива и не е забележана од комуналните служби.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи