Прилепчанец фатен како им нуди дрога на малолетници


ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против М.Н.(20) од Прилеп, поради постоење основи на  сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба на наркотични дроги“. На 16.10.2021 пријавениот им нудел дрога на тројца малолетници, а со едниот од нив заедно ја  консумирал.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи