Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ за петок и сабота


Репертоар на приилепскиот народен театар „Војдан Чернодрински“ за петок и сабота

Петок, 18.02.2022 – 19.30 ч.

 „Да инспекторе, Претстава со грешки“ режија Синиша Ефтимов

(претстава по повод 72 години од формирањето на театарот)

Сабота, 19.02.2022 – 19.30 ч.

„Глембаеви“, режија Бранко Брезовец

Резервации на влезници на тел.076 442 378

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи