Уапсени крадци кои краделе од ЈКП „Комуналец“ – Прилеп


На 13.02.2022 околу 16.00 часот на ул.„Трајко Николовски“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Е.А.(39) и Е.Р.(35) од Прилеп. Тие се сомничат дека претходно, во кругот на терминалот на Јавното комунално претпријатие „Комуналец“ на ул.„Трајко Николовски“ во Прилеп, одзеле неколку предмети.

Двајцата биле приведени во полициска станица, а предметите биле пронајдени и вратени на правното лице. По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена сооодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи