Пешак во Прилеп се здобил со тешки повреди откако бил прегазен


На 14.02.2022 во 13.30 часот било пријавено дека во Прилеп, на ул. „Орде Чопела“, патничко возило „опел вектра“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.С.(34) од Прилеп удрило во пешакот О.Џ.(35) од с.Белушина, крушевско.

„Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Прилеп. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп“, велат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи