Комплетно се чисти просторот околу и во комплексот кај вештачкото езеро

Комуналците денеска во и околу Спорстко рекреативниот комплекс ,,Езеро’’, прават генерално чистење на паркинзите, пешачките патеки, детските игралишта, спортскиот терен, но и околу комплексот, при што се чисти расфрлан комунален отпад, но и стари исушени шипови, капини и смреки.

Она што посебно смета, но и претставува опасност за граѓаните при прошетките низ комплексот е што несовесни граѓани од младата популација, кршат стаклени шишиња, но и оставаат отпадоци насекаде.

Со топлото време, граѓаните почесто го користат овој спортско рекреативен комплекс, затоа се замолуваат да внимаваат на чистотата и да ги одлагаат отпадоците во контејнерите и кантите за отпад, но и да ги чуваат и внимаваат на поставените реквизити и комуналната урбана опрема.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи