Неделната вонредна автобуска линија во Прилеп ќе биде на 2 часа

Јавниот Градски Превоз при ЈП за ПУП Прилеп ги информира сите корисници на јавниот градски превоз дека почнувајќи од 20.02.2022г.(недела), ќе изврши промена на времето на сообрајќање на автобусите на ВОНРЕДНАТА ЛИНИЈА(неделна) од 1 час на 2 часа.

Последното тргнување од Нови Гробишта ќе биде во 13:30 часот.

Распоредот на тргнување на автобусите од почетните постојки ќе биде следниот:

  1. Хотел Салида: 06:30, 08:30, 10:30, 12:30.
  2. Нови Гробишта: 07:30, 09:30, 11:30, 13:30.

НАПОМЕНА: Оваа промена нема да важи за неделите односно деновите во државен празник кога истовремено е верски празник кога времето на следење останува на 1 час.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи