ВИДЕО – Ѓубралка или парна локомотива низ прилепските улици


Наши читатели вечерва ни доставија видео материјал од камион за собирање на смет кој се движи низ прилепските улици и кој енормно ја загадува околината. Се надеваме дека ова возило вечерва е носено на поправка и дека никогаш повеќе нема да го видиме низ градот. Во спротивно треба да биде под итно исклучено од сообраќај.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи