Граѓаните со жалби и поплаки имаат можност да учествуваат во реализацијата на проекти во Крушево

Министерство транспорт и врски воспостави „онлајн“ платформа за жалби и поплаки кои граѓаните можат да ја користат за тековните проекти на општина Крушево.

„Механизам за жалби и поплаки може да биде користен од јавноста и засегнатите страни кои активно ќе учествуваат при реализација на Проектот за поврзување со локални патишта преку пополнување на Образец за жалби и поплаки за време на градежната фаза“, пишува на официјалната страница на платформата.

Граѓаните на општина Крушево можат да поднесуваат жалби и поплаки за тековниот проект за реконструкција на локалниот пат с. Врбоец – с. Св. Митрани со врска до општина Кривогашани.
Реконструкција на општински пат, врска со Р1306 – село Врбоец – село Св. Митрани, општина Крушево и општина Кривогаштани

и, реконструкција на дел од улица Питу Гули со иградба на паркинг

Линк до платформата – КЛИК ТУКА

Повеќе детали на снедниот ЛИНК

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи