Пејо патрола – за подобрување на лошите навики во сообраќајната култура за погрешно паркирање


Пејо овој пат беше во патрола низ прилепски улица за да ја анализира сосотојбата со нашите лоши навики за погрешно паркирање, кои мора да ги промениме, доколку сакаме ред во сообраќајот во нашиот град. Погледнете што се забележа оваа патрола. За само 30-тина минути констатирани се над 120 непрописно паркирани возила, а замислите колку навистина имало во еден ден.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи